newsy i inspiracje dla tych, którzy piszą i chcą pisać lepiej
Uncategorized

Warsztaty KONFLIKT NAPĘDZA AKCJĘ – Robert Boch/Agnieszka Kruk

Konflikt w życiu człowieka jest czymś naturalnym, nieunikanym, czasem trudnym do zrozumienia i zarazem fascynującym. Dlatego odgrywa tak ważną rolę w tworzeniu scenariuszy.

Dobre zrozumienie mechanizmów wpływających na rozwój konfliktów, ich eskalację oraz poznanie strategii, które ludzie stosują w sytuacjach konfliktowych, może znacznie ułatwić i uatrakcyjnić pracę nad scenariuszem. Poruszając tę ważną i częstą część życia, warto być do tego dobrze przygotowanym na poziomie tworzenia historii. Stąd pomysł na te zajęcia.

Program 6-godzinnych zajęć:

Wstęp: AGNIESZKA KRUK

  • Znaczenie konfliktu w planowaniu przebiegu fabuły.
  • Typowe problemy ze scenariuszami, w których konflikt nie narasta.
  • Trzy rodzaje konfliktu.

Część główna: ROBERT BOCH

  • Czynniki wpływające na występowanie i przebieg konfliktów – źródła i eskalacja konfliktu.
  • Typowe reakcje w sytuacji konfliktowej – strategie w konflikcie i indywidualne style reagowania w sytuacji konfliktowej.
  • Różne sposoby rozwiązywania konfliktów, od negocjacji do sądu – przebieg, zalety, wady oraz konsekwencje.
  • Dobór najlepszej formy rozwiązywania konfliktu do danej sytuacji oraz korzystanie z ekspertów zewnętrznych.
  • Kluczowe umiejętności komunikacyjne w konflikcie.

 

AGNIESZKA KRUK

Scenarzystka, wykładowca scenariopisarstwa, stworzyła koncepcję i organizuje festiwal Script Fiesta. Przetłumaczyła na polski książkę Lindy Aronson „Scenariusz na miarę XXI wieku”. Jedyny w Polsce certyfikowany script coach.

 

ROBERT BOCH

Mediator, facylitator, konsultant i trener w ośrodku Mediatorzy.pl. Pracuje nad rozwojem komunikacji oraz zajmuje się rozwiązywaniem konfliktów od końca lat 90-tych. Współpracuje z uczelniami wyższymi, jako specjalista  od komunikacji  interpersonalnej i rozwiązywania konfliktów: UW, SWPS, UG, UŁ, UAM. Autor wielu publikacji  dotyczących rozwiązywania konfliktów i mediacji. Wiceprezes Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Absolwent Media & Communication na uniwersytecie w Goeteborgu, tam też podyplomowo studiował Rozwiązywanie Konfliktów. W Polsce pracuje od 2005 roku prowadząc mediacje i szkolenia dla osób prywatnych, organizacji i firm.

DATA: 19 września 2015
CZAS: 10:00 – 16:00
MIEJSCE: Warszawska Szkoła Filmowa, Warszawa, ul. Gen. Zajączka 7

KOSZT: 150 zł / 135 zł (10% zniżki dla zarejestrowanych na Script Fiestę 2015)

Zapisy TUTAJ

x